Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 129640
Product Wire: Download PDF
Designed for everyday use, this medium-size (approximately A5) notebook features a robust laminated 300gsm cardboard cover and eight opening pages, both customisable with edge-to-edge full colour print, followed by 64 leaves (128 pages) of lined cream paper with a date grid at the top of each page. A production lead time of 15 working days applies to quantities up to 1,000, with up to 20 working days for quantities over 1,000.
White
| Direct Digital | Refer to Template |
|---|
| Cover Type | Soft |
|---|---|
| Size | Medium |
| Page Colour | Cream |
| Page Edges | Squared |
| Binding Method | Perfect |
| Leaves | 68 |
| Page Weight | 70gsm |
| Approx. Cover Thickness | 0.5mm |
| Page Design | Lined |
| Country of Origin | New Zealand |
| Cover | Cardboard |
|---|---|
| Pages | Offset Paper |
Loose Packed
| Carton size | 31 x 22 x 21 cm |
|---|---|
| Carton weight | 12.00 kg |
| Units per carton | 60 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|