Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 110553
Product Wire: Download PDF
Soft and flexible PVC rubber luggage tag with a removable address label which offers the option of 3D on one side. This allows part or all of the artwork to be raised from the surface of the product for maximum impact. Pricing includes up to four PVC colours with more colours available for an additional charge. Both the luggage tag and the PVC strap are available in almost any colour but PMS colour matches are only approximate. A production lead time of 25 working days applies to this product by air freight and larger orders can be sea freighted on request to reduce the freight cost.
Can be produced in almost any colour.
| PVC Injection | 100mm x 65mm. |
|---|
| Air Freight | A production lead time of 25 working days applies to this product |
|---|---|
| Sea Freight | Larger orders can be sea freighted on request to reduce the freight cost |
| Country of Origin | China |
| Tag | Polyvinyl Chloride (PVC) |
|---|
Loose packed.
| Carton size | 45 x 30 x 28 cm |
|---|---|
| Carton weight | 13.50 kg |
| Units per carton | 250 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|