Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 120908
Product Wire: Download PDF
Quality 60gsm gloss custom gift wrapping paper supplied in 700mm x 500mm sheets, folded down to 250x175mm. Edge-to-edge printing is available in up to four spot colours. When the paper is trimmed during production, it is unavoidable that some of the artwork will be randomly cropped off. A production lead time of 40 working days applies to this product by air freight, and larger orders can be sea freighted on request to reduce the freight cost.
White.
| Offset Print | Refer to Template (Maximum 4 colour print) |
|---|
| Paper Weight | 60gsm |
|---|---|
| Note | Sheets are supplied folded, size 250x175mm |
| Production Lead Time | 40 working days by air freight |
| Sea Freight | Can be available on request for larger orders |
| Country of Origin | China |
| Sheet | Paper |
|---|
Loose Packed.
| Carton size | 35 x 25 x 15 cm |
|---|---|
| Carton weight | 12.00 kg |
| Units per carton | 500 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|