Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 115176
Product Wire: Download PDF
Luxury baby bag which is manufactured from trendy 190T patterned dobby polyester with a pongee lining. It features a heavily padded main compartment with a zippered closure which has one large padded inner pocket and two smaller unpadded pockets. Kinder has a large external pocket with a Velcro closure on one side and a large zippered external pocket with two inner pockets on the other. It has a removable foam-filled changing pad with a water-resistant PEVA surface that is easily wiped clean or washed. Other features include two padded end pockets for bottles and long woven handles so it can be carried on a shoulder.
Black
| Embroidery | Front Pocket & Back Pocket - 100mm x 75mm |
|---|---|
| Colourflex Transfer | Front Pocket - 180mm x 100mm | Back Pocket - 200mm x 100mm |
| Faux Embroidery | Front Pocket - 180mm x 100mm | Back Pocket - 200mm x 100mm |
| DigiFlex Transfer | Front Pocket - 180mm x 100mm | Back Pocket - 200mm x 100mm |
| Capacity | 14L |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Body | Polyester |
|---|---|
| Lining | Pongee |
| Webbing | Polyester |
Loose Packed
| Carton size | 61 x 33 x 53 cm |
|---|---|
| Carton weight | 9.60 kg |
| Units per carton | 20 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Black | 1650 | - |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|