Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 107685
Product Wire: Download PDF
Luxury two bottle wine carry bag which keeps wine cool while in transit. It is manufactured from 600D polyester with PE foam insulation encased in a water-resistant PEVA inner liner. Other features include strong woven carry handles and a secure Velcro closure.
Black
| Screen Print | 140mm x 120mm (one colour) |
|---|---|
| Colourflex Transfer | 140mm x 120mm |
| Faux Embroidery | 140mm x 120mm |
| DigiFlex Transfer | 140mm x 120mm |
| Product Limitations | Fits two standard size wine bottles |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Body | Polyester (PES) |
|---|---|
| Lining | Polyethylene-Vinyl Acetate (PEVA) |
| Insulation | Polyethylene Terephthalate (PET) |
Loose Packed
| Carton size | 51 x 31 x 45 cm |
|---|---|
| Carton weight | 8.20 kg |
| Units per carton | 60 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Black | 3400 | - |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|