Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 118585
Fully customised A5 size notebook with saddle stitch binding and 32 leaves (64 pages) of 70gsm cream paper which is available lined or unlined. Individual pages can be customised in one colour or full colour for an additional cost. The notebook has a 250gsm cardboard cover which can be branded with stunning edge-to-edge full colour print on the front and back. An optional paper belly band is available and can be branded in full colour.
Custom.
| Digital Print | Full Colour Printed (cover) |
|---|
| Cover Type | Soft |
|---|---|
| Size | A5 |
| Page Colour | Cream |
| Page Edges | Squared |
| Binding Method | Saddle-stitch |
| Leaves | 32 |
| Page Weight | 70gsm |
| Approx. Cover Thickness | 0.5mm |
| Page Design | Lined or Unlined |
| Belly Band | Available for an additional charge |
| Cover | Cardboard |
|---|---|
| Pages | Offset Paper |
Loose packed.
| Carton size | 47 x 45 x 22 cm |
|---|---|
| Carton weight | 15.00 kg |
| Units per carton | 150 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|