Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 109758
Product Wire: Download PDF
Zip up wetsuit style stubby holder that will fit most stubby size bottles. It is manufactured from 4mm laminated open cell foam material which has powerful insulation properties to keep drinks cool as well as preventing cold wet hands when holding chilled bottles. Bottle Buddy is supplied flat packed for economical transportation and storage.
Black.
| Screen Print | Front - 45mm x 65mm (one colour) | Back - 80mm x 50mm (one colour). |
|---|---|
| Colourflex Transfer | Front - 45mm x 65mm | Back - 80mm x 50mm |
| Faux Embroidery | Front - 45mm x 65mm | Back - 80mm x 50mm |
| DigiFlex Transfer | Front - 45mm x 65mm | Back - 80mm x 50mm |
| Material thickness | 4mm |
|---|---|
| Size | One size fits most standard bottles |
| Closure | Zip |
| Note | Product is supplied flat |
| Country of Origin | China |
Loose packed.
| Carton size | 54 x 49 x 32 cm |
|---|---|
| Carton weight | 8.00 kg |
| Units per carton | 300 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Black | 3400 | - |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|