Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 118672
Product Wire: Download PDF
Unique key ring with a 12mm wide silicone loop. It is branded with embossing which raises the logo above the surface. All or part of the raised surface can be printed with up to two colours which is optional. A production lead time of 25 working days applies to this product by air freight and larger orders can be sea freighted on request to reduce the freight cost.
Clear, White, Yellow, Orange, Pink, Red, Bright Green, Dark Green, Teal, Light Blue, Dark Blue, Navy, Purple, Black.
| Embossing | Band - 150mm x 8mm. |
|---|---|
| Colour Over Print | Band - 150mm x 8mm (1 colour max). |
| Optional extra | Colour Over Print: Max one colour |
|---|---|
| Production Lead Time | 26 working days by air freight |
| Sea Freight | Available on request for larger orders |
| Country of Origin | China |
| Body | Silicone |
|---|---|
| Ring | Iron |
Loose packed.
| Carton size | 45 x 30 x 30 cm |
|---|---|
| Carton weight | 15.00 kg |
| Units per carton | 2000 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|