Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 116799
Product Wire: Download PDF
Reusable stainless steel straw with a removable silicone mouthpiece and cleaning brush. The straw telescopically folds down to fit inside its own clear carry tube which seals shut with a silicone stopper. This has an adjustable loop so the carry tube can be attached to a key ring or bag. Steel straws are a reusable alternative to single-use plastic straws and are a great way to send a positive message. Branding is on the case.
Grey.
| Pad Print | Case - 55mm x 10mm |
|---|---|
| Direct Digital | Case - 60mm x 7mm |
| Adjustable Carry Loop | Yes |
|---|---|
| Included | Straw | Mouthpiece | Cleaning Brush |
| Country of Origin | China |
| Straw | Stainless Steel |
|---|---|
| Mouthpiece | Silicone |
| Case | Polystyrene (PS) |
Loose packed.
| Carton size | 37 x 34 x 20 cm |
|---|---|
| Carton weight | 10.60 kg |
| Units per carton | 400 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Grey | 1850 | - |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|