Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 127166
Product Wire: Download PDF
Classic messenger bag with a Velcro closure which is manufactured from tough 600D polyester. It has a large gusset for increased capacity and an adjustable woven shoulder strap. Other features include a large zippered front pocket and a mesh water bottle carrier.
Bright Green
| Screen Print | 250mm x 140mm |
|---|---|
| Colourflex Transfer | 250mm x 140mm |
| Embroidery | 75mm x 100mm |
| Faux Embroidery | 250mm x 140mm |
| DigiFlex Transfer | 250mm x 140mm |
| Literage | 13L |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Body | Polyester |
|---|
Loose Packed
| Carton size | 43 x 36 x 30 cm |
|---|---|
| Carton weight | 8.50 kg |
| Units per carton | 25 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Bright Green | 410 | - |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|