Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 116768
Product Wire: Download PDF
Stylish mouse mat with a built-in 5W wireless phone charger which will charge most modern phones. Simply plug it into a USB port and place a compatible device on it for convenient wireless charging. Greystone is manufactured from polyester with an on-trend heather style fabric surface and smart matching stitching. It features a stand for the charging area and is presented in a black gift box with an instruction leaflet.
Grey.
| Screen Print | 180mm x 180mm (one colour) |
|---|
| Thickness | 4mm |
|---|---|
| Charging Position | Flat |
| Input Power Micro-B | DV 5V/1.5A |
| Input Cable | 80cm Micro-B cable |
| Input Type | Micro-B |
| Maximum Wireless Output Power | 5W |
| Wireless Charging Pads | 1 |
| Wireless Charging Max. Induction Distance | 2-6mm |
| Wireless Charging Frequency | 110-205KHz |
| Charging Indicator | Single LED |
| Country Of Origin | China |
| Surface & Base | Polyester (PES) |
|---|---|
| Gift Box | Cardboard |
Individual Gift Box.
| Carton size | 39 x 28 x 34 cm |
|---|---|
| Carton weight | 7.40 kg |
| Units per carton | 20 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Grey | 1650 | - |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|