Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 118586
Fully customised A4 size notebook with silver wiro binding and 60 leaves (120 pages) of 70gsm cream paper which is available lined or unlined. Individual pages can be customised in one colour or full colour for an additional cost. The notebook has an 1100gsm unbleached grey cardboard back cover and a 350gsm cardboard front cover which can be branded with stunning edge-to-edge full colour print.
Custom.
| Digital Print | Refer to Template. |
|---|---|
| Digital Print | Refer to Template |
| Cover Type | Soft |
|---|---|
| Size | A4 |
| Page Colour | Cream |
| Page Edges | Squared |
| Binding Method | Wiro |
| Leaves | 60 |
| Page Weight | 70gsm |
| Approx. Cover Thickness | 0.5mm |
| Page Design | Lined or Unlined |
| Cover | Cardboard |
|---|---|
| Pages | Offset Paper |
Bulk packed.
| Carton size | 39 x 33 x 27 cm |
|---|---|
| Carton weight | 13.00 kg |
| Units per carton | 36 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|