Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 118588
Fully customised, medium-size notebook with a hard cover and 64 leaves (128 pages) of 70gsm cream paper which is available lined or unlined. Individual pages can be customised in one colour or full colour for an additional cost. The cover can be branded on both sides with stunning edge-to-edge full colour print. Supra has a bookmark ribbon and an elastic closure band which can be mixed and matched from the standard colours. An optional paper belly band is available on request and can be branded in full colour.
Custom.
| Digital Print | Full Colour Printed (cover) |
|---|
| Cover Type | Hard |
|---|---|
| Bookmark Ribbon | Yes |
| Size | A5 |
| Page Colour | Cream |
| Page Edges | Rounded |
| Binding Method | Perfect |
| Leaves | 64 |
| Page Weight | 70gsm |
| Approx. Cover Thickness | 1.5mm |
| Page Design | Lined or Unlined |
| Closure Method | Elastic Band |
| Belly Band | Available for an additional charge |
| Cover | Cardboard |
|---|---|
| Pages | Offset Paper |
Bulk packed.
| Carton size | 41 x 32 x 24 cm |
|---|---|
| Carton weight | 14.50 kg |
| Units per carton | 50 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|