Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 124868
Product Wire: Download PDF
This handy medium-sized (approximately A5) notebook features a hard thermo PU cover that doubles as a phone stand. A natural bamboo panel on the flyleaf acts as the base of the phone stand. Atoll has 80 leaves (160 pages) of 70gsm lined cream paper and has a black bookmark ribbon and elastic pen loop.
Grey
| Pad Print | Front - 45mm x 15mm | Front or Back - 35mm x 65mm | Front or Back - 50mm x 50mm |
|---|---|
| Screen Print | Front - 50mm x 180mm (one colour) | Back - 100mm x 180mm (one colour) |
| Laser Engraving | Front - 15mm x 45mm |
| Thermo Debossing | Front - 50mm x 115mm | Back - 100mm x 90mm |
| Thermo Debossing XL | Back - 100mm x 180mm |
| Cover Type | Hard |
|---|---|
| Size | Medium |
| Page Colour | Cream |
| Page Edges | Round |
| Binding Method | Case |
| Leaves | 80 |
| Page Weight | 70gsm |
| Approx. Cover Thickness | 2.5mm |
| Page Design | Lined |
| Note | Bamboo is a natural material which produces unavoidable variances in the grain pattern, colour and branding. |
| Country Of Origin | China |
| Cover | Polyurethane (PU) |
|---|---|
| Pages | Offset Paper |
| Phone Stand | Bamboo |
Loose packed
| Carton size | 40 x 31 x 23 cm |
|---|---|
| Carton weight | 12.00 kg |
| Units per carton | 50 |
| Item | In Stock | Next Shipment |
|---|---|---|
| Grey | 0 | Late Jul |
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|