Cart Items
- Product Image Product Name Unit Price Quantity total
SKU: 123106
Product Wire: Download PDF
Compact flat sponge that when water is added expands to a fully functioning sponge. Manufactured from cellulose, The expandable sponge can be printed in full colour direct digital print. A production lead time of 40 working days applies to this product by air freight and larger orders can be sea freighted on request to reduce the freight cost.
White.
| Direct Digital | 140mm x 80mm. |
|---|
| Air Freight | A production lead time of 40 working days applies to this product |
|---|---|
| Sea Freight | Larger orders can be sea freighted on request to reduce the freight cost |
| Country of Origin | China |
| Sponge | Cellulose |
|---|
Loose packed.
| Carton size | 44 x 18 x 22 cm |
|---|---|
| Carton weight | 5.00 kg |
| Units per carton | 400 |
No stock data available.
| DESCRIPTION | PER UNIT | DecQTY |
|---|
| Tier Qty | Sell (unit) | Sell (subtotal) |
|---|